cerave-intro cerave-intro

To mogą być objawy rogowacenia przymieszkowego! 

Rogowacenie przymieszkowe to często występujący, łagodny i przewlekły stan zapalny skóry, który objawia się jako drobne, szorstkie grudki, często określane jako gęsia skórka. Przyczyny nie są do końca znane. Wiadomo jednak, że:

  • pojawia się najczęściej w miesiącach zimowych
  • stan zapalny może nasilać się w okresie dojrzewania
  • przyczyną może być dziedziczenie
  • na szczęście objawy często ustępują wraz z wiekiem

Źródło:

Source: Keratosis PilarisAnnoying, Persistent, Stubborn, and Defiant, JAMES Q. DEL ROSSO, DO, Research Director / Principal Investigator, JDR Dermatology Research, Las Vegas and Henderson, Nevada, Clinical Dermatology / Mohs Surgery, Thomas Dermatology, Las Vegas and Henderson, Nevada.

Keratosis Pilaris: Ally N Alai, MD, FAAD; Chief Editor: Dirk M Elston, MD, Updated Aug. 12, 2019, Medscape.

Tanawatt Kootiratrakarn, Kowit Kampirapap, and Chakkrapong Chunhasewee, “Epidermal Permeability Barrier in the Treatment of Keratosis Pilaris,” Dermatology Research and Practice, vol. 2015, Article ID 205012, 5 pages, 2015.

Czy Twoja skóra też tak wygląda?

Czy Twoja skóra też tak wygląda?

Grudkowata, szorstka i sucha skóra: przyczyny, leczenie, kosmetyki i zabiegi

Sucha skóra, szorstka i z pojawiającymi się grudkami to problem nie tylko estetyczny. Jakie są przyczyny suchej i grudkowatej skóry? Jakie kosmetyki można stosować, aby poprawić jej stan?

Czytaj więcej

Grudki i krostki na ramionach: skąd się biorą, co oznaczają?

Grudki i krostki na nogach, ramionach, w okolicach pachwin czy na policzkach u dzieci - to często objaw rogowacenia przymieszkowego skóry. Kogo dotyczy problem i jak sobie z nim poradzić?

Czytaj więcej

Rogowacenie przymieszkowe dotyczy nawet:

40 %

dorosłych

80 %

nastolatków

Źródło:

Keratosis Pilaris: Ally N Alai, MD, FAAD; Chief Editor: Dirk M Elston, MD, Updated Aug. 12, 2019, Medscape. Tanawatt Kootiratrakarn, Kowit Kampirapap, and Chakkrapong

Chunhasewee, “Epidermal Permeability Barrier in the Treatment of Keratosis Pilaris,” Dermatology Research and Practice, vol. 2015, Article ID 205012, 5 pages, 2015.

Kto choruje najczęściej?

Rogowacenie przymieszkowe nieraz przechodzi w stan uśpienia u osób dorosłych, ale może bardziej uwydatnić się na skórze suchej, w suchym środowisku i w wyniku zmian hormonalnych np. z powodu ciąży.

Najczęstsze choroby skóry objawiające się rogowaceniem naskórka to:

  • rybia łuska
  • łuszczyca
  • rogowacenie przymieszkowe
  • pękające pięty
Najczęstsze choroby skóry

Źródło:

Jakeman A., The effective management of hyperkeratosis. Wounds UK. 9 stron, 2012

Nadmierne rogowacenie jest powszechnym, trudnym w leczeniu problemem dermatologicznym. Jednak niewielu pacjentów z suchą, szorstką skórą zdaje sobie sprawę, że boryka się z problem dermatologicznym. Stosując peelingi i złuszczanie mechaniczne może dojść do mikropęknięć skóry i pogłębiać uszkodzenia bariery ochronnej.

Jeśli objawy rogowacenia mieszkowego pogarszają twoje samopoczucie, a latem z tego powodu rezygnujesz nawet z noszenia krótkich rękawków – musisz zacząć działać. Poszukaj skutecznego rozwiązania medycznego!

Przestań ukrywać szorstką i grudkowatą skórę. Odkryj miękką i wygładzoną skórę już po 3 dniach*

* - Samoocena, 55 konsumentów

CeraVe SA Wygładzający Balsam

Dla skóry szorstkiej, z grudkami, suchej

Wygładzający balsam z mocznikiem, wzbogacony o cenne ceramidy, to kosmetyk przeznaczony do skóry suchej, szorstkiej i z grudkami. Zapewnia optymalny poziom nawilżenia i poprawia fakturę skóry. Jego innowacyjna formuła MVE sprawia, że regularnie stosowany skutecznie zmiękcza, złuszcza i wygładza skórę.

Wygładzający balsam z mocznikiem wzbogacony jest kwasem hialuronowym i salicylowym. Cenne składniki są uwalniane stopniowo, dzięki czemu znakomite efekty są widoczne i odczuwalne przez cały dzień. Dzięki temu, że łagodzą podrażnienia i zapobiegają ich powstawaniu, są ważnym kosmetykiem w codziennej podstawowej pielęgnacji.

Wygładzający Balsam

CeraVe SA Wygładzający Żel do Mycia

Dla skóry szorstkiej, z grudkami, suchej

Unikalna, wygładzająca formuła opracowana z dermatologami delikatnie oczyszcza i złuszcza skórę. Jednocześnie nie narusza naturalnej bariery ochronnej i dba o prawidłowe nawilżenie poprzez zawartość 3 kluczowych ceramidów i kwasu hialuronowego.

Wygładzający żel do mycia zmniejsza też produkcję sebum i można go używać także w przypadku problemów z trądzikiem. Łagodzi podrażnienia, wykazuje działanie kojące i odświeżające, usuwa zanieczyszczenia i tłuszcz. Wzmacnia też barierę ochronną skóry. Jego działanie jest kompleksowe – zapewnia uczucie komfortu, nawilża, wygładza i chroni. Sprawdzi się nawet do cery wrażliwej i podatnej na podrażnienia, gdyż jest to kosmetyk hipoalergiczny.

Wygładzający Żel do Mycia

Niedobór ceramidów to częsty powód zaburzenia bariery ochronnej skóry. Objawy nadmiernego rogowacenia skóry można łagodzić, stosując preparaty pielęgnacyjne, których formuły zostały przebadane klinicznie pod kątem chemicznego złuszczania suchej, szorstkiej, grudkowatej skóry, aby poprawić jej strukturę przywrócić jej funkcję ochronną.

Ceramidy w kosmetykach: czym są, na co pomagają, kiedy warto stosować kosmetyki

Ceramidy są cennym sprzymierzeńcem w pielęgnacji skóry problematycznej: z atopowym zapaleniem, rogowaceniem okołomieszkowym, czy trądzikiem. Dobrze wpływają również na osłabione, zniszczone włosy.

Czytaj więcej

Poznaj nowość - CeraVe

Konkurs

Wyłoniliśmy laureatów konkursu. O wygranej poinformujemy zwycięzców mailowo. Serdecznie gratulujemy!

Odpowiedz na pytanie i wygraj 1 z 30 zestawów kosmetyków Cerave o wartości 122 zł!

Partner akcji

Cerave